Ксамил Сместување

КСАМИЛ – е мало туристичко место во Јужна Албанија и е дел од Бутринити националниот парк. Карактеристично за Ксамил се прекрасните песочни плажи и малите острови околу плажите,  на кои се наоѓаат прекрасни ресторани со свежа морска храна и можете лесно да дојдете до нив со брод.


 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

 

Термини

Услуга

1/4 АПП

Спрат од куќа

ЈУНИ/СЕПТЕМВРИ

Ноќевање

20€

45€

ЈУЛИ/АВГУСТ

Ноќевање

27€

55€

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНА:

  • Цените се однесуваат наем на студио од ден, без вклучен превоз.
  • Во цената вклучено е користење на клима уредот
  • Сместување во собите е во 13 часот, а напуштање во 10 часот.
  • Цените се изразени во ЕВРА за плаќање во денарска противвредност 1€=62мкд.
  • Цените на превозот Скопје – Саранда – Скопје изнесува:

-          ВОЗРАСНИ: 60 €

-          Деца од 2 до 12 години: 45€

-          Деца до 2 години: БЕСПЛАТНО(не користи седиште)